Comics Flying Circus

JLA Classified - Korpus Ultramarines

projekt zakończony

Seria JLA Classified rozpoczęła swój żywot w roku 2004 jako swego rodzaju antologia, mająca prezentować przygody Ligi Sprawiedliwości pisane i rysowane przez największe gwiazdy komiksu. Nic dziwnego, że na autorów pierwszej historii (pierwotnie wypuszczonej w numerach 1-3) wybrano Granta Morrisona i Eda McGuinnessa. Owocem ich pracy jest ten właśnie komiks, którego zwyczajowy tytuł brzmi "JLA Classified: Korpus Ultramarines".

Jak wskazuje tytuł, Liga Sprawiedliwości (poza postacią Batmana) odgrywa w historii rolę drugoplanową. Pierwsze skrzypce grają twardzi jak stal i posępni jak chmura gradowa komandosi z Korpusu Ultramarines. Wprowadzeni do świata DC podczas runu Morrisona w JLA, pełnili zawsze wobec Ligi funkcję rywali nie bojących się pobrudzić sobie rąk, a ich bazą działania stało się latające miasto Superbia. Teraz stają przed największym wyzwaniem w karierze, pod nieobecność herosów z JLA będąc zmuszonymi zmierzyć się samotnie z krwiożerczym Gorylem Groddem i jego tajemniczym sojusznikiem Neh-Buh-Lohem.

W przeciwieństwie do wielu dzieł Morrisona komiks ten nie usiłuje być niczym więcej jak, przedstawioną przy pomocy świetnych dialogów i niesamowitych rysunków, kolorową nawalanką superbohaterów. Jest jednak pewnego rodzaju prologiem do dwóch ambitniejszych dzieł Morrisona. Poprzez postać Neh-Buh-Loha i jego misję Korpus Ultramarines stanowi wprowadzenie do maksiserii Seven Soldiers. Charakteryzacja Batmana jako bohatera przygotowanego na wszystko i potrafiącego sobie radzić również z nadnaturalnymi przeciwnikami oraz historia dwójki członków Korpusu - Rycerza i Giermka to wątki, które powracają w długim i skomplikowanym runie Morrisona obejmującym różne tytuły ze światka Batmana.Scenariusz: Grant Morrison

Rysunki: Ed McGuinness

Liczba dostępnych zeszytów: 1/1

Zobacz kilka przykładowych stron z komiksu:
JLA Classified - Korpus Ultramarines   JLA Classified - Korpus Ultramarines   JLA Classified - Korpus Ultramarines  


Pobierz:
pobierz  

Rozdzielczość:

1024x1580, 300 DPIComics Flying Circus 2010

layout: mstr, coding: scghost