Comics Flying Circus

Frank Miller - Robocop

projekt zakończony

Dobrze znanym jest fakt, iż Frank Miller był jednym ze scenarzystów 'cudnego' filmu pt. Robocop 2 (1990). Prezentowana mini-seria opiera się właśnie na skrypcie do tego obrazu, autorstwa jednej z największych, żyjących legend komiksu.
Jednak, jak zastrzega się scenarzysta, Steven Grant, ta opowieść powstała wg. pierwotnej wersji scenariusza, przygotowanego przez Millera, nie pozmienianego przez drugiego współscenarzystę, ani nie złagodzonego przez hollywoodzkich cenzorów. Stąd różnice między filmem, a serią wydawnictwa Avatar Press są co najmniej znaczące. Sam Grant zapewnia, że nie pozmieniał nic w wykorzystanym skrypcie, a dokonał tylko adaptacji z języka filmowego na komiksowy. Stąd po mimo, że jedynym bezpośrednim wkładem Millera w tą serię są okładki do każdego numeru, to i tak nazwisko w tytule w pełni się jemu należy.
Stroną graficzną projektu zajął się Juan Jose Ryp, supertalent prosto z Europy, znany chociażby z takich tytułów jak 'Wolfskin' czy 'No Hero'.
Z połączenia sił właśnie tych twórców powstała jedna z najbrutalniejszych wizji Robocopa w komiksie, która na długo pozostaje w pamięci.Scenariusz: Steven Grant

Rysunki: Juan Jose Ryp

Liczba dostępnych zeszytów: 9/9

Zobacz kilka przykładowych stron z komiksu:
Frank Miller - Robocop   Frank Miller - Robocop   Frank Miller - Robocop  


Pobierz:
pobierz   pobierz   pobierz   pobierz   pobierz  

pobierz   pobierz   pobierz   pobierz  

Rozdzielczość:

1024x1600, 300 DPIComics Flying Circus 2010

layout: mstr, coding: scghost